Taba Türk - Amerikan İşadamları Derneği
English
 
  Ana Sayfa
  Tüzük
  Yönetim Kurulu
  Başkanın Mesajı

 
Online Dergi
  Üyeler
  Komite Faaliyetleri
  Ofis - Şubeler
  Eleman Arayanlar

 
CV Bankası
İş Olanakları
Kart Başvuru
Duyurular
 
 
 
 
  Etkinlikler / Haberler


 1 SUBAT 2003 - U.S. CHAMBER OF COMMERCE - " BUSINESS PARTNERING PROGRAM " TOPLANTISININ AYRINTILARI BILGILERINIZE SUNULMUSTUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Değerli TABA Üyeleri,Washington’daki Amerikan Ticaret Odaları Birliği’nin iki yetkilisi Mr. Mark Van Fleet ve Mr. Paul Richardson 1 Şubat 2003 Cumartesi günü saat 18:00' de İstanbul Ritz Carlton Oteli, Cam Salonu'nda TABA üyeleriyle buluştu.

35 üyemizin katıldığı bu toplantıda Türk, Amerikan küçük ve orta boy işletmelerle işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan " Business Partnering Program " ın yürürlüğe konulması tartışıldı.

Dr. Zeynel Abidin ERDEM
Genel Başkan
TABA AmCham

Ayrıntı

  Caspian Banking & Finance Summit 2003

Further to my conversation with you earlier today, please find attached a copy of the program and further information for the Caspian Banking and Finance Summit and Banking Technology Showcase taking place on 19-20 March 2003 at the Hilton Hotel, Istanbul, Turkey.
Ayrıntı

 Amerikan Ticari İşler Danışmanı Amer Kayani ile görüşme

Sayın Üyemiz

Ankarada’ki Amerikan Büyükelçiliğine, ülkemizden ayrılan John Breidenstein yerine tayin edilen Ticari İşler Danışmanı Amer Kayani ile Taba ofisinde yapmış olduğum toplantının içeriğini ekte bilginize sunarım.

Dear Member

Enclosed please find the Minutes of the Meeting at the Taba Office in Istanbul between myself and the new Commercial Affairs Counselor to the Embassy of the United States, Mr. Amer Kayani who succeeded John Breidenstein.

Mehmet Tanberk
General Manager
Turkish American Business Association

 


Ayrıntı

 
The SPEECH DELIVERED by PRESIDENT CLINTON on July 9 ,2002 at Çıragan Hotel hosted by TABA - AmChamAyrıntı

 
TÜRKİYE’NİN AVRUPA BİRLİĞİNDEKİ YERİ Göreve geldikten çok kısa bir süre sonra, Türkiye’deki Yabancı Ticaret Odalarını Erdem Holding binasında bir toplantıya çağırdık. Amacımız özellikle lobi çalışmaları ve önemli toplantıların düzenlenmesinde işbirliğini başlatmaktı.

Bu çabalarımızın olumlu neticeleri kısa zamanda ortaya çıkmaya başladı.
- Ticaret Odalarımız, İstanbul Sanayi Odasıyla yaptığı uzun çalışmalar sonucu bir strateji planladı. Bu plan doğrultusunda Derneğimizin Başkan yardımcısı Sayın Adnan Nas’ın şirketi tarafından “Uluslararası Doğrudan Yatırımlar ve Türkiye konulu bir rapor” hazırlandı. Devlet yetkililerine sunulan bu rapor Ticaret Odaları hükümet ilişkilerine ışık tutacaktır.

- DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN MESUT YILMAZ, onbir Şubat Pazatesi günü saat 13:00’te Yapı Kredi Plaza da yazılı ve görsel basının büyük ilgisini çeken toplantıda, işbirliği içinde hareket eden İngiliz, İtalyan, İsviçre, Fransa, Belçika, Alman ve Amerikan ticaret Odaları üyelerine “ Türkiye’nin Avrupa Birliğindeki yeri” konulu bir konuşma yaptı. 280 kişinin katıldığı toplantı şimdiye kadar Ticaret Odalarının düzenlediği en yüksek katılımlı toplantı oldu. Konuşma sonrası Sayın MESUT YILMAZ sorulara cevap verdi. Konuşma metni ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımla,
Dr. Zeynel Abidin Erdem
TABA – AmCham Genel Başkan


Ayrıntı

 AMERİKADA İŞ KURMAK

Taba Amcham’e çoğunlukla yöneltilen en önemli sorular , Amerika’da iş kurma ile ilgilidir . Artan ilgi karşısında , konuya açıklık getirmek ihtiyacı duyduk .
Ayrıntı

 Dr. Zeynel Abidin Erdem, ABD Gezisi Konuşma Metni (14-18 Ocak)

Details of The Meeting


Subject : Project Finance Seminar
Date : 16 January
Place : Ritz Carlton Hotel / USA
Time :09:30-1200
Speakers :
Akin Ongör - Chairman of Turkish-American Business Council
Frank Graebner - US Exim Bank
Zeynel Abidin ERDEM Ph.D. - Chairman of TABA Am-Cham
Brian Treadwell - Manager- Project Finance- Overseas Private Investments Corporation (OPIC)
Jennifer Snyder- Country Manager for Turkey and Russia - Trade and Development Agency (TDA)

Ayrıntı

 EGE SERBEST BÖLGESİ , İNGİLİZ İŞ VE KÜLTÜR GÜNÜ

 TABA – AmCham Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Sayın Adnan Nas’ ın 10 Ekim tarihinde, Ege Serbest bölgesinde yapılan İngiliz İş ve Kültür gününde yaptığı konuşmayı bilginize sunarız.


Dr. Zeynel Abidin ERDEM
Yönetim Kurulu Başkanı

Ayrıntı

 CHAIRMAN‘S ARTICLE

 It has always been a difficult task to be an American Chamber of Commerce. First of all you should know that you are being continuously scrutinized by the public. Thus, you must get organized to be one of the busiest chambers that exist, and from time to time you may have to tolerate harsh criticism.
Ayrıntı

 TABA AmCham Amerikan Kongre Üyeleriyle

 Amerikadan gelen 8 kongre üyesi eşleri ve üst düzey bürokratlardan oluşan bir grup, 11 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul Beyti Et restoranda, TABA – AmCham Yönetim Kurulu üyeleri ve komite başkanlarıyla tanıştılar. Temsilciler Meclisi üyeleri, Rep. Hal Rogers başkanlığında aşağıdaki temsilcilerden oluşmaktaydı. Rep. Clay Shaw, Rep. Martin Sabo, Rep. Ron Lewis, Rep. Ed Pastor, Rep, Sonny Callahan, Rep. Jimmy Duncan, Rep. J.D. Hayworth.
Ayrıntı

 TABA - AmCham Washington Ziyareti

 Türk Amerikan İş adamları Derneği ( TABA Amcham ) heyetiWashington D.C. de yapılan Amerikan Ticaret Odaları zirvesine katıldı . Heyet Başkanının raporunu bilginize sunarız.

Sayın Başkan


Ayrıntı

Copyright © 2000-2022 TABA Tüm Hakları Saklıdır.