Taba Türk - Amerikan İşadamları Derneği
English
 
  Ana Sayfa
  Taba Hakkında
  Yönetim Kurulu
  Başkanın Mesajı
  Online Dergi
  Üyeler
  Hizmetler
  Yayınlar
  Eleman Arayanlar

 
CV Bankası
İş Olanakları
Duyurular
 
 
 
 
  Etkinlikler / Haberler


Geri Dön

 TABA AmCham Amerikan Kongre Üyeleriyle

 Amerikadan gelen 8 kongre üyesi eşleri ve üst düzey bürokratlardan oluşan bir grup, 11 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul Beyti Et restoranda, TABA – AmCham Yönetim Kurulu üyeleri ve komite başkanlarıyla tanıştılar. Temsilciler Meclisi üyeleri, Rep. Hal Rogers başkanlığında aşağıdaki temsilcilerden oluşmaktaydı. Rep. Clay Shaw, Rep. Martin Sabo, Rep. Ron Lewis, Rep. Ed Pastor, Rep, Sonny Callahan, Rep. Jimmy Duncan, Rep. J.D. Hayworth.
Temsiciler meclisinin her bir üyesinin, Yenetim Kurulu üyelerinden birisiyle ayrı masaya oturtulduğu toplantıda, misafirler TABA – AmCham üyeleriyle kaynaşma fırsatı buldular. Toplantıyı açan Genel Sekreter Akif Işık, kısa bir hoş geldiniz konuşması arkasından, 26 Amerikalı misafire birer kitap armağan etti. Amerikalı yazar Anna Osmond tarafından yazılan “ Turkey’s Religious sites ” adlı kitap büyük ilgi çekti.
Yemeğin sonuna doğru misafirlere Anadolu’nun Batı Uygarlıklarının kökeni olduğuna vurgulayan bir slide gösterisi sunuldu. Bu sunum da misafirler tarafından merakla izlendi.
Daha sonra söz alan Misafir Heyet Başkanı Hal Rogers “ Türkiye neden böyle güçlü bir şekilde tanıtılmıyor? ” diye beğenisini ifade ettikten sonra Amerika Türkiye arasındaki uzun yıllara dayanan dostluğun önemini vurguladı. Amerika olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizi atlatacağına inandıklarını ve bunun için her türlü desteği vereceklerini anlattı.
Son konuşmayı TABA – AmCham adına Başkan Dr. Zeynel Abidin Erdem yaptı. Yakın tarihte Türk Amerikan dostluğunun hiçbir olayda zedelenmediğini ve bundan sonra da, aynı sıcak ilişkilerin devam edeceğine dair inancını belirtti. Yemek dostluk havası içinde sona erdi.

Not: Bu yemekte bulunan Temsilciler Meclisi üyelerinen Temsiler Ron Lewis ve Jimmy Duncan, TABA – AmCham heyetini Washinton ziyaretinde kongrede kabul etmişlerdir.


Copyright © 2000-2022 TABA Tüm Hakları Saklıdır.