26/02/2004

                                                                               

 

 

Sn. TABA Üyesi,

 

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nin alanında uzman doktorlarından oluşan Kardiyoloji Kliniği’nde,  sizlere özel Kardiyolojik Check-Up programı hazırlamış bulunuyoruz. Ekteki broşürümüzde detaylı bilgisini bulabileceğiniz programımız, 31 Mart 2004 tarihine kadar sizler için özel indirim fırsatıyla devam edecektir (Programın fiyatı: 700.000.000 TL’dir).

 

En son teknolojiler ile çalışmayı ilke edinen Amerikan Hastanesi Radyoloji Bölümü, 16 kanallı multidetektörlü bilgisayarlı tomografi (MDBT)  ile kalp ve damar görüntülemesinde yeni bir sayfa açmaktadır. 

 

Ani ölümlere neden olabilen kalp krizinden  korunabilmenin en etkin yolu risk faktörlerini belirleyerek önceden önlem almaktır. Ani kalp krizlerinin % 50’sinden fazlasının nedeni, koroner kalp damarları duvarına yerleşen damar tıkayıcı tabakalar (atherosklerotik plaklar) dır. Bu tabakalar belli oranlarda kalsiyum içermektedir ve koroner damarlardaki kalsiyumum miktarı da kalp krizi geçirmede önemli bir risk faktörüdür. Hastanemizde bulunan Multislice BT (MDBT) ile 15-20 sn. sürecek bir çekim ile koroner damar kalsiyum miktarı ölçülebilmektedir. Ayıracağınız yarım dakika sağlıklı uzun yılların başlangıcı olabilir.

 

Kalbinizin sağlığını korumak için konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermekten ve randevularınızı almanızda hafta içi 08:00-17:30 saatleri arasında, 0212 311 20 00 dahili 3760-3761 Kardiyoloji Kliniği veya 2929-2930 Call Center Servisimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 

Saygılarımızla,

Selin D. Bali

Operasyon Müdürü